Edycja XX 2014 - Sponsorzy

Sponsorzy


ARMAL S.C. www.armal.pl

Firma ARMAL prowadzi działalność od 1991r. Specjalizujemy się w kompleksowym wyposażaniu serwisów blacharsko – lakierniczych. Firma ARMAL  prowadzi swoją działalność na terenie całego kraju poprzez swoich przedstawicieli handlowych. Jesteśmy przedstawicielami renomowanych producentów urządzeń takich jak CHIEF AUTOMOTIVE TECHNOLOGIES, ELEKTRON,  GYS, ASTHERM, UNIC

Firma ARMAL spełniając wymagania klientów, jak również zmieniającym się technikom napraw stale poszerza swoją ofertę o nowe urządzenia. Znajdują się w niej między innymi:

 • elektroniczne systemy pomiarowe
 • ramy naprawcze
 • spawarki
 • luto – spawarki
 • zgrzewarki
 • spotery
 • zestawy do napraw panelowych
 • zestawy do napraw aluminium
 • zestawy do napraw tworzyw sztucznych
 • kabiny lakiernicze
 • strefy przygotowawcze
 • ściany lakiernicze
 • destylatory rozpuszczalników
 • myjnie pistoletów lakierniczych

AUTO SYSTEM Jan Sobańskiwww.sobanski.com.pl

Firma Jan Sobański Auto System PUH działa na polskim rynku motoryzacyjnym od 1975 roku.

 • Generalny importer maszyn i narzędzi do napraw powypadkowych, fińskiej firmy Autorobot Finland Oy
 • Szkolenia w zakresie najnowszych technologii powypadkowych napraw karoserii samochodowych
 • Importer urządzeń i narzędzi blacharsko-lakierniczych renomowanych firm światowych
 • Centrum napraw powypadkowych – wszystkie marki
 • Serwis mechaniczny
 • Pomoc drogowa
 • Salon i serwis samochodów Hyundai

Posiadamy zaplecze hotelowo-gastronomiczne.


ROBERT BOSCH Sp. z o.o.www.bosch.pl

Firma Bosch oferuje klientom kompletny program wyposażenia warsztatów i SKP oraz ok. 100.000 artykułów motoryzacyjnych do różnych marek samochodów osobowych i ciężarowych. W zakresie diagnostyki przedmiotem oferty są: przyrządy do diagnostyki silnika, testery usterek wraz z oprogramowaniem diagnostycznym ESI[tronic], analizatory spalin i dymomierze, przyrządy do ustawienia geometrii kół, wyważarki i montażownice, urządzenia do obsługi klimatyzacji, stoły probiercze do pomp wtryskowych, ładowarki oraz testery akumulatorów, podnośniki, linie diagnostyczne i rolki hamulcowe, szarpaki. Bosch prowadzi także doradztwo techniczne oraz szkolenia. Firma tworzy sieć autoryzowanych serwisów samochodowych pod nazwą Bosch Service.


UNIOR COFRAMA Sp. z o.o.www.coframa.pl

Unior Coframa Sp. z o.o. należy do Słoweńskiego holdingu Unior d.d.

Spółka zajmuje się kompleksowym wyposażaniem warsztatów samochodów osobowych i pojazdów roboczych od 1999 roku.

Posiadamy w ofercie urządzenia warsztatowe uznanych marek takich jak Nortec, Ravaglioli, Texa, Unior, Maxima w pełnym asortymencie:

 • podnośniki i kolumny przestawne
 • sprzęt do obsługi płynów roboczych w tym monitoring
 • urządzenia do obsługi ogumienia
 • urządzenia diagnostyczne do silników,  geometrii i klimatyzacji
 • pozostały sprzęt warsztatowy

Zapewniamy doradztwo techniczne, serwis, montaż i dostawę na terenie całej Polski.


ELWICO SERWIS Henryk Wiecińskiwww.elwico.com.pl

ELWICO zapewnia kompleksowe wyposażenie warsztatów samochodowych. Obsługujemy także Stacje Kontroli Pojazdów. Posiadamy ponad 30. letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, nieustannie rozwijając je już w kolejnym pokoleniu.

Naszą misją jest zapewnienie dostępu do urządzeń najwyżej jakości i technologii.

ELWICO to generalny przedstawiciel w Polsce niemieckiej firmy AUTOP – uznanego producenta podnośników podpodłogowych. Wśród innych marek można wyróżnić: AGM METI, GEORG RENDER, FILCAR.

Zajmujemy się projektowaniem, przygotowaniem obiektów inwestorów, obsługą logistyczną, dostawą i montażem nowych urządzeń. Zatrudniamy specjalistów dysponujących profesjonalną wiedzą i doświadczeniem. Zapewniamy kompleksowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny także starszych urządzeń. Prowadzimy doradztwo i obsługę techniczną w zakresie przygotowania podnośników do rejestracji w UDT.

Towarzyszymy Klientom od fazy projektowej, aż do przekazania gotowych obiektów do eksploatacji. Długofalowe inwestycje naszych Klientów, którym dostarczamy kompleksowe usługi oraz urządzenia najwyższej jakości, pozwalają z satysfakcją wzrastać i rozwijać się, przynosząc wzajemny sukces na wiele lat.


P.P.H.U. „eSJot” www.esjot.home.pl

Firma P.P.H.U. „eSJot ” powstała w 1996 roku i od samego początku przedmiotem naszej działalności do dzisiaj jest profesjonalne wyposażanie warsztatów samochodowych jak i autoryzowanych stacji serwisowych.

Na wstępie działalności sprzedawaliśmy narzędzia profesjonalne i urządzenie diagnostyczne znanych marek takich jak : GEDORE, FACOM , STANLEY , KAMASA-TOOLS, Bosch i wiele wiele innych. Jednak od samego startu staraliśmy się znaleźć swoje miejsce na rynku firm zajmujących się wyposażeniem stacji warsztatowych. Efektem tych działań w 2001 roku zostaliśmy importerem i przedstawicielem na Polskę producenta profesjonalnego oświetlenia, firmy Rohrlux GmbH z siedzibą w Leer. Firma ta została założona w 1954r i zajmuje się produkcją lamp stacjonarnych i przenośnych, nie tylko dla warsztatów samochodowych ( oświetlenie podnośników i kanałów np. w SKP) , ale również dla przemysłu ciężkiego, wydobywczego oraz stoczniowego. Jak widać gama oferowanego asortymentu jest ogromna i jesteśmy pewni że każdy z Państwa znajdzie dla siebie coś interesującego. Firma ” eSJot ” ciągle poszerza swoją ofertę o pojawiające się na rynku światowym nowości techniczne. Bierzemy także czynny udział we wszystkich ważnych imprezach targowych w kraju, a ponadto jesteśmy obecni na liczących się wystawach zagranicznych. Bezpośrednia współpraca z producentami pozwala nam na sprzedaż towarów po atrakcyjnych cenach. Poza tym utrzymujemy stałą współpracę z Importerami samochodów m.in. Skoda-Auto-Polska, Kulczyk Tradex, GM-Opel, Jaguar, Chrysler-Daimler, Volkswagen Group Polska.

Posiadamy stałą siedzibę w Gliwicach oraz dużą sieć przedstawicieli regionalnych, w związku z czym w obszarze naszego działania znajduje się cała Polska. Wiedza techniczna jak i handlowa pozwala zagwarantować Państwu kompleksową obsługę we wszystkim co łączy się z wyposażeniem serwisu samochodowego.


IT.NORCOM Sp. z o.o.www.site.norcom.pl

Firma IT.NORCOM sp. z o.o. to – w linii prostej – kontynuacja i nowa forma prawna obecnej i jeszcze istniejącej na polskim rynku od roku 1995 firmy „PHU NORCOM Norbert Jezierski”.

Zajmuje się produkcją i serwisowaniem oprogramowania dla

 • Stacji Kontroli Pojazdów system STACJA, ok. 900 licencji, ok. 24% udziału w polskim rynku
 • Straży Miejskich system FOTOR – oprogramowanie fotoradarów i systemu mandatowania
 • Podmiotów realizujących rozliczenia z Narodowym Funduszem Zdrowia system GlobalMED, ponad 1.000 licencji, ok. 30% udziału w rynku rozliczeń z NFZ w zakresie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Właściciel i administrator największego w Polsce forum dyskusyjnego dotyczącego badań technicznych i rejestracji pojazdów.

Dostarczyciel radarów, videoradarów i oprogramowania do obróbki dokumentacji mandatowej na polski rynek. Zawsze najświeższe i nowoczesne technologie rynku informatycznego (oprogramowanie, zdalne serwisowanie).

Laureat Złotego Medalu MTP (2001, za poprzednia wersję systemu STACJA.2000, 2012/2013 – za system STACJA.SQL),wielokrotnie – GrandPrix Wielkopolski i CertyfikatuWielkopolskiej Jakości.


MAHA Polska Sp. z o.o.www.maha.pl

MAHA Polska Sp. z o.o. z/s w Tarnowskich Górach jest jedyny autoryzowany przedstawiciel w Polsce firmy MAHA GmbH&Co KG.

Posiada bardzo szeroki wachlarz produktów umożliwiający wyposażyć stacje kontroli pojazdów oraz serwisy samochodowe.

Oferta obejmuje m.in.:

 • Linie diagnostyczne Eurosystem do badania samochodów osobowe oraz ciężarowe jak również z możliwością zastosowania na uniwersalnych stanowiskach
 • Zestawy do analizy spalin umożliwiających wykonanie pomiaru we wszystkich rodzajach pojazdów spełniających najostrzejsze normy spalin
 • Podnośniki samochodowe m.in. takie jak: nożycowe, kolumnowe, stemplowe czy kanałowe, stanowiące wyposażenie wszelkiego rodzaju warsztatów, autoryzowanych serwisów czy SKP
 • Profesjonalne hamownie podwoziowe do pomiarów mocy

MAHA Polska Sp. z o.o. posiada również bardzo prężenie rozwijający się FABRYCZNY SERWIS oferujący pełną obsługę urządzeń w okresie gwarancji jak również w okresie pogwarancyjnym.


NOWOCZESNY WARSZTATwww.nowoczesnywarsztat.pl

„Nowoczesny Warsztat” – Ogólnopolski Miesięcznik dla Fachowców Branży Motoryzacyjnej jest branżowym pismem o zasięgu ogólnopolskim, adresowanym do właścicieli dużych i małych zakładów zajmujących się świadczeniem specjalistycznych usług związanych z naprawą, renowacją, konserwacją i diagnostyką samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Ideą pisma jest prezentacja dostępnych na rynku urządzeń, narzędzi, technologii i produktów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania nowoczesnego i ekologicznego warsztatu samochodowego. Miesięcznik „Nowoczesny Warsztat”, dzięki ścisłej współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin warsztatowych, spełnia także rolę fachowego podręcznika, z którego może korzystać każdy diagnosta, mechanik, blacharz, lakiernik i pracownik serwisu ogumienia.


PRECYZJA SERVICE Sp. z o.o.www.precyzja-service.pl

PRECYZJA – SERVICE Sp. z o.o. zajmuje się kompleksowym wyposażaniem serwisów samochodowych w urządzenia diagnostyczne.

Dzięki naszej 60-letniej tradycji jesteśmy firmą o dużym doświadczeniu, dającą naszym klientom poczucie stabilnego i bezpiecznego partnerstwa. Produkowane od kilku dziesięcioleci urządzenia do pomiaru geometrii kół samochodowych PRECYZJA cieszą się zaufaniem i uznaniem tysięcy polskich warsztatów samochodowych ze względu na swą wysoką jakość i atrakcyjną cenę. Potwierdzone to zostało poprzez przyznanie wyrobom PRECYZJI dwóch złotych medali Międzynarodowych Targów Poznańskich w latach 2009 i 2011. Zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę, od doradztwa technicznego przed zakupem aż po serwis pogwarancyjny. Opracowujemy procesy technologiczne w stacjach serwisowych, prowadzimy miejscowe i wyjazdowe usługi serwisowe oraz montaże nowych urządzeń. Zajmujemy się także szkoleniem personelu klientów w zakresie obsługi dostarczanego sprzętu przyczyniając się do podnoszenia fachowości wśród mechaników i diagnostów samochodowych. Naszym celem nadrzędnym jest satysfakcja naszych klientów.

W naszej ofercie posiadamy:

 • urządzenia do kontroli geometrii kół firmy PRECYZJA i CORGHI
 • regały do przechowywania kół firmy SCHOLZ
 • urządzenia do obsługi klimatyzacji ECOTECHNICS
 • wyważarki i demontażownice włoskiej firmy M&B
 • dźwigniki samochodowe CONSUL

Ponadto Precyzja-Service jest również dystrybutorem fachowej literatury technicznej znanego brytyjskiego wydawnictwa AUTODATA, które dostarcza zbiory danych fabrycznych bezpośrednio od producentów pojazdów w formie programów na płytach DVD i w wersji On-line oraz warsztatowe podręczniki regulacyjno – naprawcze. Publikacje te zawierają dane pozyskane od 80 producentów dla ponad 14.000 modeli pojazdów. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych i dostawczych jak i ciężarowych z lat od 1959 do 2011. Dane dostarczane przez firmę AUTODATA spełniają unijną normę GVO pozwalającą serwisom wielomarkowym na dostęp do wiedzy warsztatowej na poziomie stacji dealerskiej.


SOSNOWSKI Sp. z o.o. Sp. k.www.sosnowski.pl

Firma SOSONOWSKI powstała w 1992 roku i od początku swojej działalności zaangażowana jest w budowanie zaplecza europejskiej motoryzacji. W ciągu ponad dwudziestu lat firma zrealizowała setki inwestycji o różnorodnym charakterze – poczynając od wyposażenia warsztatów samochodowych i stacji kontroli pojazdów, a kończąc na realizacjach „pod klucz” obiektów motoryzacyjnych takich jak myjnie samochodowów osobowych i ciężarowych, modernizacje zajezdni autobusowych, czy też projektowanie, budowanie i wyposażanie okręgowych stacji kontroli pojazdów.

Zebrane w tak długim czasie doświadczenie gwarantuje klientom firmy SOSNOWSKI profesjonalne podejście oraz dobór sprawdzonych i optymalnych rozwiązań technicznych, technologicznych i finansowych obejmujących projekt budowlany oraz jego wykonanie, dobór i montaż urządzeń wraz ze szkoleniem personelu oraz wszelkie odbiory końcowe oddając inwestorowi w pełni gotowy do pracy obiekt.

Firma SOSONOWSKI świadczy również profesjonalne usługi serwisowe na terenie całego kraju. Profesjonalizm firmy docenili m.in. Hofmann, Ravaglioli, Herrmann, Finkbeiner, Emanuel, Robinair, Aquarama i wiele innych znanych marek powierzając firmie serwisowanie swoich urządzeń w Polsce.

Firma SOSNOWSKi to również bogata oferta profesjonalnego wyposażenia warsztatów. W ofercie można znaleźć podnośniki samochodowe, urządzenia do geometrii kół, urządzenia do serwisowania układów klimatyzacji, montażownice i wyważarki, szarpaki oraz całe linie diagnostyczne, a także testery, analizatory spalin i pozostałe wyposażenie warsztatowe najbardziej renomowanych światowych producentów.


UNIMETAL – SERWIS Sp. z o.o. www.unimetal.pl/

UNIMETAL Sp. z o.o. – nowa energia w diagnostyce

Firma UNIMETAL jest liderem na polskim rynku w produkcji urządzeń diagnostycznych dla Stacji Kontroli Pojazdów i wyposażenia warsztatów samochodowych.

Nasz dzisiejszy sukces to nie przypadek. Rozwijamy się codziennie od 1950 roku.

OFERUJEMY:

 • linie diagnostyczne nowej generacji Uniline QUANTUM (osobowa, uniwersalna, ciężarowa) – NOWOŚĆ
 • urządzenia rolkowe
 • płyty zbieżności
 • testery amortyzatorów
 • szarpaki
 • podnośniki samochodowe
 • testery warsztatowe
 • rolki wolnobieżne
 • wyposażenie serwisów ogumienia
 • myjnie samochodowe
 • urządzenia do geometrii
 • urządzenia do klimatyzacji
 • i wiele innych

Urządzenia posiadają wymagane certyfikaty Instytutu Transportu Samochodowego oraz znak CE. 

Świadczymy usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne, które obejmują również pełne doradztwo w zakresie montażu i obsługi urządzeń oraz szkolenia techniczne personelu.

UNIMETAL to: 

 • niezależny producent urządzeń diagnostycznych o całkowicie polskim kapitale, stawiający na innowację technologiczną z własnym działem badań i rozwoju
 • profesjonalne i kompleksowe wyposażenie stacji kontroli pojazdów oraz warsztatów w najróżniejszych wariantach
 • fachowe wsparcie doświadczonych doradców w rozwiązywaniu złożonych i technicznych problemów na każdym etapie zakupu
 • pewność ceny urządzeń w momencie zakupu, gwarancja co do cen i samego istnienia przyszłego serwisu
 • długofalowe partnerstwo oparte na zaufaniu!

W.S.O.P. Sp. z o.o.www.wsop.pl

WSOP jest wiodącą w Polsce firmą wyposażającą obiekty zaplecza motoryzacji: stacje kontroli, serwisy pojazdów (autoryzowane i niezależne) oraz myjnie. Spółka działa od 1994 roku.

Na swoim koncie mamy ponad 1800 dostarczonych linii diagnostycznych, co czyni nas liderem polskiego rynku SKP. W zrealizowanych przez nas inwestycjach pracuje także ponad 3300 podnośników całopojazdowych i kilkanaście tysięcy innych urządzeń do diagnozy i naprawy samochodów. Opiekę nad nimi sprawuje zespół ponad 30 serwisantów operujący na terenie całego kraju. Liczby te mówią same za siebie.

WSOP jest właścicielem marek produktowych: CERTUS (linie diagnostyczne), Efficar (wyposażenie warsztatowe) oraz Cleanart (myjnie samochodowe).