OTWS po raz 30. Zapraszamy uczniów i nauczycieli

OTWS po raz 30. Zapraszamy uczniów i nauczycieli

Przed nami jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Już po raz 30. uczniowie szkół samochodowych będą sprawdzać się w testach wiedzy teoretycznej i praktycznej. Najlepsi wyjadą z Poznania z cennymi nagrodami.

Finał OTWS, jak zawsze, rozegrany zostanie drugiego dnia targów Poznań Motor Show, które w tym roku odbywają się równolegle z Targami Techniki Motoryzacyjnej. Będzie to więc duże święto i ważne spotkanie całej krajowej branży warsztatowej. To idealne warunki do świętowania jubileuszu. 5 kwietnia widzimy się w Poznaniu!

Rejestracja uczestników OTWS będzie otwarta od 1 do 22 marca. Zapraszamy na www.otws.pl. Nie ukrywamy, że liczymy na kolejne rekordy frekwencji, bo tak dzieje się od lat! Jest nas coraz więcej. W ubiegłym roku do turnieju zapisało się ok. 480 uczniów szkół samochodowych – techników oraz szkół branżowych.

Z czego wynika tak duża frekwencja? Organizatorzy ze Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej dbają o to, by na turniej do Poznania warto było przyjechać. Nagrody dostarczone przez sponsorów przydadzą się w warsztatach, które być może już wkrótce otworzą dzisiejsi uczniowie. Wyposażenie trafia także do najlepszych szkół i opiekunów – to chyba jeszcze większa wartość, bo dzięki uczestnictwu w OTWS realnie podnosi się poziom kształcenia praktycznego w polskich szkołach samochodowych. A sponsorzy turnieju chętnie w tym uczestniczą, dostarczając najpopularniejsze na rynku rozwiązania, usługi czy wyposażenie warsztatowe.

– Jako organizatorzy jesteśmy bardzo dumni, że liczba uczestników rośnie. Wielkie podziękowania należą się sponsorom, grupie ludzi, która to wszystko przygotowała, ale także nauczycielom. Widzimy ich ogromne zaangażowanie, co roku przywożą nowych uczniów – mówił w ubiegłym roku podczas finału Rafał Sosnowski, prezes Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej, a zarazem szef firmy Sosnowski, jednego ze sponsorów turnieju. Podkreślał też dużą rolę edukacyjną OTWS-u. – Pytania do każdej z kategorii opracowuje ekspert w danej dziedzinie. Dziś szkoła nie ma szans, by reagować tak szybko jak rynek. Nie ma możliwości, by za wszystkimi zmianami w motoryzacji nadążać bez aktywności pozaszkolnych, dlatego udział w tego typu turniejach jest tak ważny. Zawsze jak są zmiany, a tych w motoryzacji nie brakuje, są wygrani, ale są też przegrani. Jestem przekonany, że ci uczniowie będą należeć do wygranych.

Przebieg turnieju

W pierwszej kolejności wszyscy uczniowie biorą udział w teście teoretycznym, później natomiast najlepsi z najlepszych zapraszani są do rywalizacji w zadaniach praktycznych. Formuła turnieju jest znana od lat, ale w ostatnim czasie dzięki wprowadzeniu elektronicznego systemu zliczania odpowiedzi stała się dużo atrakcyjniejsza dla uczestników. Po każdej rundzie testu teoretycznego znamy laureatów, którzy szybko odbierają pierwsze nagrody. Uczniowie w poprzednich latach mierzyli się z pytaniami z takich kategorii jak: środki smarne, blacharstwo, silnik spalinowy, diagnostyka czy serwis ogumienia, ale też z przepisami związanymi z badaniem technicznym pojazdów. Jak będzie w tym roku? Bieżące szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.otws.pl.

Na tej witrynie dostępne są również edukacyjne materiały filmowe, które pozwolą przygotować się do rywalizacji. Trzeba też wspomnieć o korzyściach dla nauczycieli – w trakcie OTWS opiekunów ze szkół samochodowych zapraszamy na dedykowane im szkolenie. Co ważne, wybór tematyki pozostawiamy nauczycielom. Głosowanie trwa.

www.otws.pl

Zapraszamy nauczycieli i opiekunów szkolnych do rejestracji uczestników. Jeżeli braliście udział w naszym turnieju w latach poprzednich, możecie skorzystać z dotychczasowych danych do logowania. Jeżeli będziecie brać udział w OTWS po raz pierwszy – zachęcamy do rejestracji. Wszystkie szczegóły znajdziecie na naszej stronie. Można zgłosić do 10 osób z każdej szkoły, bez ograniczeń w proporcji branżowa I stopnia/technikum. Szkoły mają pełną dowolność dotyczącą liczby reprezentantów w każdej z grup.

Po raz kolejny do drużyny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej dołącza znany i lubiany Kickster. Będzie więc okazja na spotkanie, pogawędkę i wspólną fotkę.

Do zobaczenia!