Poznań Motor Show trwa! Dzień drugi to m.in. OTWS. A jak minął pierwszy?

Poznań Motor Show trwa! Dzień drugi to m.in. OTWS. A jak minął pierwszy?

Dziś odbędzie się finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej i będzie to jedno z większych wydarzeń tego dnia podczas Poznań Motor Show. Rywalizować będzie blisko trzystu uczniów szkół samochodowych z całej Polski! Jesteśmy patronem medialnym tego konkursu i szczegółowo go zrelacjonujemy!

Targi Poznań Motor Show trwają w najlepsze! Premiery prezentowane w Poznaniu to m.in.:

  • Mercedes EQC Audi (e-Trona oraz model PB18)

  • Cupra (Ateca Special Edition)

  • Volkswagen Group Poland (nowy Passat, elektryczny ID. Crozz)

  • BMW (Alpina

  • Skoda (Kamiq ,Scala, Vision E, Vision X)

  • Hyundai (Nexo)

  • Mazda (3)

  • Nissan (Leaf)

  • Alfa Romeo (Tonale)

Łącznie podczas pierwszego dnia odbyło się 60 premier, w tym auta koncepcyjne.

Motoryzacja jutra zaczyna się dzisiaj

Ważną i merytoryczną częścią targów jest Kongres Move – Mobility & Vehicles, który porusza tematykę przyszłości motoryzacji z perspektywy zmian związanych z elektromobilnością. Podczas ubiegłorocznej edycji gościliśmy przedstawicieli administracji państwowej, samorządowej, zarządów oraz dyrekcji motoryzacyjnych central importerskich, izb i stowarzyszeń branżowych.

Pierwszy dzień obfitował w szereg paneli dyskusyjnych, w których poruszono kwestie związane z mobilnością i przyszłością motoryzacji. Poruszono też zagadnienia związane z najnowszymi trendami technologiczno-motoryzacyjnym, które stawiają wyzwania przed administracją oraz producentami.

W Kongresie udział wziął prof. Zdzisław Krasnodębski, Minister Energii - Krzysztof Tchórzewski oraz Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Z kolei Krzysztof Hołowczyc debatował w panelu dyskusyjnym na temat motosportu w dobie aut elektrycznych. Równolegle z Poznań Motor Show odbywaly się targi paliw alternatywnych Alternative Fuels Technology. Targi adresowane są przede wszystkim do producentów i dystrybutorów instalacji LPG, CNG, LNG, zbiorników paliwowych, rozwiązań technologicznych, wyposażenia stacji tankowania, a także profesjonalistów zajmujących się transportem paliw i wyposażeniem warsztatów. Wśród wystawców znajdują się liderzy branży m.in. z Polski, Włoch i Turcji.