Exide wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej

Exide wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej

Podczas tegorocznej 24. edycji OTWS uczniowie i szkoły zawodowe znów mogli sprawdzić swoją wiedzę i wygrać liczne nagrody. Turniej był objęty honorowym patronatem MEN i wsparciem sponsorów, którzy zafundowali nagrody o łącznej wartości 150 tysięcy złotych. Wśród nich był producent akumulatorów – Exide Technologies S.A.

Na początku kwietnia, podczas drugiego dnia Targów Techniki Motoryzacyjnej, obył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej. Głównym celem OTWS jest wsparcie i krzewienie idei szkolnictwa zawodowego, poprzez sprawdzenie wiedzy przyszłych mechaników i fachowców z branży motoryzacyjnej (turniej skierowany jest do uczniów szkół o profilu samochodowym). Jak podkreślają nauczyciele, których wychowankowie wzięli udział w turnieju – rywalizacja tego typu motywuje do nauki i pozwala ustalić poziom przygotowania zawodowego. Podczas turnieju uczestnicy nie tylko mogli sprawdzić swoją wiedzę, ale także wygrać cenne nagrody – w tym roku pula nagród wyniosła 150 tysięcy złotych. Zwycięzcy turnieju otrzymali m.in. nagrody, dzięki którym edukacja w ich szkołach może nabrać bardziej praktycznego wymiaru.

Nauczyciele i dyrektorzy ze szkół, które wzięły udział w tegorocznym turnieju, mówią, że jest to nie tylko forma edukacji młodych ludzi, ale także zapoznania ich z najnowszymi urządzeniami i produktami z branży motoryzacyjnej. Dlatego też turniej został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

– OTWS to forma edukacyjnej zabawy i wsparcia szkolnictwa zawodowego. Jest nam bardzo miło, że Exide mógł w niej uczestniczyć, m.in. jako sponsor wybranej puli nagród – mówi Mariola Michalczyk, kierownik marketingu w Exide Technologies S.A.

Tegoroczna edycja OTWS odbyła się pod patronatem portalu warsztat.pl, miesięcznika "Nowoczesny Warsztat" oraz czasopisma "Świat Opon".