Najciekawsze na TTM? Oto przegląd wybranych produktów

Najciekawsze na TTM? Oto przegląd wybranych produktów

Po 4 latach przerwy powróciły Targi Techniki Motoryzacyjnej. Dziś w Poznaniu rozpoczyna się to 4-dniowe wydarzenie, trwające równolegle z Poznań Motor Show.

Zapraszamy do hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. A już teraz poniżej prezentujemy wybrane produkty, które będziecie mogli znaleźć na stoiskach.

Galeria zdjęć ze wszystkimi produktami - poniżej!

Firma: Budweg
Produkt: Zaciski hamulcowe
Stoisko: Pawilon 3A, stoisko 66
Opis:
W ofercie firmy znajdziemy fabrycznie nowe i regenerowane zaciski hamulcowe, które pokrywają 98% europejskiego parku samochodowego. Na produkty udzielana jest 5-letnia gwarancja. To części wysokiej jakości, czego potwierdzeniem jest odsetek reklamacji poniżej 0,3%. Firma oferuje 4200 modeli zacisków i 2400 zestawów naprawczych.

Firma: DeltaTech Electronics
Produkt: Oscyloskop Scope DT
Stoisko: Pawilon 3A, stoisko 30
Opis:
Producent podaje, że to przełomowe w branży automotive urządzenie, które umożliwia szybką, trafną i bezpieczną diagnostykę nawet najtrudniejszych przypadków warsztatowych. Dwa kanały izolowane i dwa różnicowe zabezpieczają zarówno urządzenie, jak i testowane podzespoły przed skutkami błędów obsługi. Wbudowana pomoc i tryb diagnoskopu sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla początkujących i zaawansowanych użytkowników. 

Firma: Uni-Trol
Produkt: Visionlith
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 50
Opis:
To urządzenie do kontroli i regulacji geometrii samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony w technologii 3D. Do jego atutów należą: intuicyjne menu, które prowadzi krok po kroku, szybka kompensacja pojazdu poprzez przetoczenie oraz bardzo szeroka baza pojazdów Autodaty wraz z rysunkami miejsc regulacyjnych. Na targach prezentowane będą dwie wersje urządzenia: VISIONLITH LIFT – do pracy z podnośnikiem 4-kolumnowym lub nożycowym i VISIONLITH PIT do pracy na kanale.

Firma: Przedsiębiorstwo „WP”
Produkt: Narzędzia do spęczania przewodów hamulcowych
Stoisko: Pawilon 3A, stoisko 36
Opis:
Prezentowany produkt (5-FT-225A) to najmniejsze ręczne urządzenie do wykonywania spęczeń w sztywnych przewodach hamulcowych dla rurki o średnicy 4,75 mm. W zestawie są dwie zakuwaki do wykonywania spęczenia pojedynczego (typ SF) i podwójnego (typ DF). Na targach zaprezentowany zostanie też model 5-WJ0100 – urządzenie stacjonarne wykonujące spęczenia pojedyncze (typ SF) i podwójne (typ DF) dla rurek o średnicy 4,75 mm i 6,35 mm.

Firma: Sosnowski
Produkt: Licznik cząstek stałych Mahle
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 57
Opis:
Dotychczas stosowane na rynku warsztatowym i w SKP dymomierze nie potrafią wykryć cząstek o rozmiarach 2,5 i 10 mikronów, które mają toksyczny wpływ na organizmy żywe. Urządzenie MAHLE EmissionPRO PMU 400 zostało zaprojektowane tak, aby spełniało przyszłe normy, podstawy prawne i przepisy normujące dopuszczalne wartości występowania cząstek stałych PM (Particulate Matter) w spalinach pojazdów mechanicznych w celu zmniejszenia negatywnego wpływu spalin pojazdów mechanicznych na środowisko. 

Firma: Auto-GH
Produkt: Kompletna kolumna resorująca
Stoisko: Pawilon 3A, stoisko 65
Opis:
To gotowy do montażu zestaw wysokiej jakości komponentów, których celem jest skrócenie czasu napraw oraz eliminacja konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi. W ofercie firmy są kolumny do aut osobowych i dostawczych.

Firma: ASCO Systemy Informatyczne
Produkt: F24 Workshop
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 14
Opis:
Aplikacja mobilna zintegrowana z programem Firma2000 obsługuje urządzenia (smartfony, tablety) działające zarówno na systemie operacyjnym Android, jak i iOS. Do wybranych funkcjonalności możemy zaliczyć tworzenie zleceń warsztatowych, dopisywanie nowych kontrahentów/pojazdów do ogólnej bazy programu Firma2000 czy dodawanie zdjęć przyjmowanego pojazdu, informacji o przedmiotach pozostawionych przez klienta w pojeździe.

Firma: Italcom
Produkt: Wykrywacz uszkodzeń nadwozia pojazdu
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 34
Opis:
Urządzenie wspomaga przyjęcie pojazdu na recepcji i proces jej dokumentacji. – Roszczenia odszkodowawcze (wyłudzenia) są niestety nieodłączną częścią pracy każdego serwisu. Automatyczne przechwytywanie i zapamiętywanie wjeżdżających pojazdów zmieni stresującą dyskusję z klientem w łatwy do rozstrzygnięcia spór. Jeśli kierowca zgłosi reklamację, po prostu uruchom portal w chmurze, wprowadź tablicę rejestracyjną lub datę serwisu, po czym przejrzyj zdjęcia i film – zachęcają przedstawiciele firmy.

Firma: Elwico
Produkt: Podnośnik podpodłogowy do obsługi samochodów elektrycznych
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 36
Opis:
Masterlift 2.35 Pv 180-240 z rozstawem cylindrów (KA) 1700 przeznaczony jest do bezpiecznego podnoszenia najpopularniejszych, dostępnych na rynku modelów samochodów elektrycznych, jak Audi E-tron, BMW i3 czy Porsche Taycan. Stabilne platformy, regulowane wzdłużnie, można obracać o 180°. Adaptery zostały specjalnie opracowane do bezpiecznego podnoszenia pojazdów elektrycznych z bardzo zredukowanymi punktami podnoszenia.

Firma: Turbo-Tec
Produkt: Turbosprężarki
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 4
Opis:
Firma zaprezentuje ofertę regeneracji i sprzedaży turbosprężarek. Na produkty udzielana jest dwuletnia gwarancja bez limitu kilometrów. – W procesie regeneracji turbosprężarek wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia i technologie oraz części zamienne najwyższej jakości. Odpowiednio wyważony układ wirujący oraz precyzyjnie wysterowany zawór upustowy lub układ zmiennej geometrii są gwarancją długiej i bezproblemowej eksploatacji turbosprężarki po regeneracji – podkreślają przedstawiciele Turbo-Tec.

Firma: Felgeo 
Produkt: Carbonado Rich BG 21”
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 61
Opis:
Rich BG to aluminiowa felga popularnej marki Carbonado. Obręcz zaprojektowana została z myślą o pojazdach klasy średniej wyższej, głównie takich marek jak: Audi, BMW, Mercedes i Porsche. Dostępna w rozmiarze 21 x 9,5”. Wykończenie to Black Glossy, czyli czarny połysk (jest także dostępna wersja BFP – czarna z polerowanym frontem). Wraz z felgą producent dostarcza chromowany zawór i (w razie takiej potrzeby) odpowiedni pierścień centrujący, umożliwiający precyzyjne dopasowanie felgi do piasty koła.

Firma: Viscom
Produkt: Flow Bench PREMIUM
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 17
Opis:
To maszyna do kalibracji i prawidłowego ustawiania zmiennej geometrii turbosprężarek. Dzięki opatentowanemu systemowi montażu turbosprężarek za pomocą tylko 4 adapterów maszyny typu FLB charakteryzuje przede wszystkim bezkonkurencyjna szybkość montażu i wydajność pracy, jak również intuicyjna i prosta obsługa. Niemiecki producent, jako pierwszy na świecie, wdrożył możliwość programowania i przeprogramowywania elektronicznych sterowników do turbosprężarek w swoje maszyny.

Firma: Ultratecno
Produkt: Myjka ultradźwiękowa Ultratecno ACM-500N
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 17
Opis:
Myjka ultradźwiękowa ACM-500N hiszpańskiej firmy Ultratecno przeznaczona jest do mycia w procesie produkcji i regeneracji różnorodnych części, takich jak: głowice cylindrów, tłoki, bloki silników, chłodnice, pompy, formy wtryskowe, wymienniki ciepła itd. Częstotliwość ultradźwięków (28 kHz) zapewnia silniejsze działanie i tym samym najlepsze rezultaty w przypadku trudnych do usunięcia zanieczyszczeń.

Firma: Breve
Produkt: Półosie
Stoisko: Pawilon 3A, stoisko 75
Opis:
Breve to jedyny w Polsce autoryzowany dystrybutor oferujący największy wybór oryginalnych półosi i przegubów marki BRV do wszystkich modeli samochodów produkcji europejskiej i japońskiej.

Firma: Coframa
Produkt: Stacja do obsługi klimatyzacji
Stoisko: Pawilon 3, stoiska 40 i 55
Opis:
Nortec Pro prezentuje nową linię stacji do obsługi klimatyzacji. Podstawowym modelem jest Nortec Pro Evo. To w pełni automatyczne urządzenie, dostarczane z dwoma kompletami złączek do obsługi R134a lub HFO1234yf, do wyboru. Wyposażone jest w 10,5-kilogramową butlę na czynnik i pompę o wydajności 100 l/min. Wydajną pompę (170 l/min) i zbiornik na czynnik o pojemności 18 kg ma model Evo Profi, który ze względu na swoje parametry pozwala obsłużyć również większe pojazdy. 

Firma: Fischer Automotive
Produkt: Oringi i uszczelki
Stoisko: Pawilon 3A, stoisko 28
Opis:
Na stoisku eksperci Fischer Automotive będą szczególnie zwracać uwagę na o-ringi do klimatyzacji oraz uszczelki do regeneracji kompresorów klimatyzacji. To idealny moment, by pomyśleć o tym, aby klimatyzacja w naszym aucie była sprawna.

Firma: Doman
Produkt: Rękawice Grippaz
Stoisko: Pawilon 3A, stoisko 37
Opis:
Grippaz to marka profesjonalnych rękawic, które zapewniać mają ochronę, komfort, a przede wszystkim doskonały chwyt. Model 246 to rękawica zaprojektowana specjalnie do stosowania w inżynierii samochodowej, w warsztatach mechanicznych i lakierniczych. Czarne i pomarańczowe rękawice o długości 240 mm wykonane są ze specjalnej mieszanki kauczuku nitrylowo-butadienowego (NBR). 

Firma: Precyzja-Technik
Produkt: Wyposażenie warsztatowe
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 60
Opis:
Firma każdego roku poszerza swój asortyment o nowe urządzenia. Nowości z ostatnich miesięcy to m.in. Geohybrid 70 – uniwersalne urządzenie do kontroli geometrii kół samochodów osobowych i ciężarowych; Inklinometr PM – do określania stanu ugięcia podwozia w samochodach z adaptacyjnym zawieszeniem marki Mercedes; moduł do kalibracji radarów i martwego pola w samochodach japońskich i koreańskich  dla istniejącego już systemu Car ADAS.

Firma: Maha
Produkt: Podnośnik MA STAR
Stoisko: Pawilon 3, stoisko 21
Opis:
Firma zaprezentuje dwukolumnowy podnośnik MA STAR o udźwigu 6500 kilogramów z potrójnym systemem zabezpieczeń i symetrycznym wsparciem ramion. Jest wyposażony w opatentowaną nakrętkę nośną typu "Żyrafa". Solidna konstrukcja oparta na profilu H. Cechy produktu to łatwość konserwacji i intuicyjna obsługa.

Galeria zdjęć ze wszystkimi produktami - poniżej!

GALERIA ZDJĘĆ