„Nie ma bezrobotnych mechatroników”. Będzie nowy kierunek w Jaworze

„Nie ma bezrobotnych mechatroników”. Będzie nowy kierunek w Jaworze

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze od najbliższego roku szkolnego uruchomiony zostanie kierunek „mechatronika”. Patronem kierunku będzie Mercedes-Benz Manufacturing Poland. To w dolnośląskim Jaworze właśnie powstaje fabryka silników Mercedes-Benz.

Seryjna produkcja nowoczesnych silników w dolnośląskiej fabryce Mercedes-Benz ma rozpocząć się w 2019 roku, ale już w sierpniu w Jaworze pojawiły się pierwsze urządzenia - kabiny do tzw. hot testów. Stalowe urządzenia o 11 metrach długości, 5,5 metra szerokości oraz ponad 4 metrach wysokości były transportowane z Niemiec do Polski w nocy, za pomocą specjalnie do tego przystosowanych samochodów bez podwozia.

W jaworskiej fabryce będą produkowane czterocylindrowe silniki do samochodów hybrydowych oraz z napędem konwencjonalnym, które trafią do zakładów Mercedes-Benz Cars na całym świecie. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne jednostki napędowe, które będą produkowane w Polsce, Mercedes-Benz Manufacturing Poland zdecydował o zwiększeniu zatrudnienia z 500 do 1000 osób.

Czytaj także:
Ważny etap budowy fabryki silników Mercedesa. Jest nowoczesna aparatura kontrolno-pomiarowa
Kolejna inwestycja Mercedesa w Polsce